İhtiyar Abdal Karabağ Gazisi subay

İhtiyar Abdal Karabağ Gazisi subay

ihtiyarabdalpolatturk@kamudannethaber.com

BU GÜN ÇOK GEC QALMIŞ DURUMDAYIZ

11 Aralık 2013 - 11:12

Biz, Mustafa Kemal Atatürk’ün torunlarıyız deyenler, göresen ne düşünürler? Belki hiç okumamışlardı?

 

“Bugün Sovyetler Birliği, dostumuzdur; komşumuzdur, müttefikimizdir. Bu dostluğa ihtiyacımız vardır. Fakat yarın ne olacağını kimse bu günden kestiremez. Tıpkı Osmanlı gibi, tıpkı Avusturya-Macaristan gibi parçalanabilir, ufalabilir. Bugün elinde sımsıkı tuttuğu milletler avuçlarından kaçabilirler. Dünya yeni bir dengeye ulaşabilir. İşte o zaman Türkiye ne yapacağını bilmelidir… Bizim bu dostumuzun idaresinde dili bir, inanci bir özü bir kardeşlerimiz vardır. Onlara sahip çıkmaya hazır olmalıyız. Hazır olmak yalnız o günü susup beklemek değildir. Hazırlanmak lazımdır. Milletler buna nasıl hazırlanır. Manevi köprüleri sağlam tutarak. Dil bir köprüdür… İnanç bir köprüdür… Tarih bir köprüdür… Köklerimize inmeli ve olayların böldüğü tarihimizin içinde bütünleşmeliyiz. Onların (Dış Türklerin) bize yaklaşmasını beklememeliyiz. Bizim onlara yaklaşmamız gereklidir…”

 

Mustafa Kemal Atatürk

 

Sovyetler Birliyi olur, Avrupa Birliyi, Parlamentosu olur, Türk Birliyi, Parlamentosu neden olmuyor? Sovyetler Birliyinde işqal olunmuş Türk Cumhuriyyetleri hale da Rusyanın etkisi altında. Ad olaraq özgür denilse de, halen de Türk Cumhuriyyetleri işqalda. Ne kadar ki, Türk Birliyi olmayacak, hiç bir Türk Cumhuriyyeti özgür olamaz!!!

 

Türk Cumhuriyyetleri içerisinde Türkiye daha demokratik inkişaf etmiş güclü devlet olsa, da Türkiyenin de bu gün görmeli çok işleri ve sorunları var. Türk Cumhuriyyetleri Türkiyeye çok ümit besliyor, atacağı addımları bekliyor. Bu gün çok gec qalmış durumdayız. Bu gün biz attım atmasak, yarın gec olucak, Tüm gelecek helli çok zor olacak sorunlar gelecek nesillerin üzerinde kalacak.

 

Türk Cumhuriyyetleri Türkiyeye çok ümit besliyor

 

 

 

 

 

İhtiyar Abdal Polat Türk

 

Karabağ Savaş  Gazisi

 

 

11 Aralık 2013 Çarşamba 20:27